Projekt wnętrza: Loft Kolasiński
Data: 2008/2021
Lokalizacja: Szczecin, Polska
Powierzchnia: 140 m2
Zdjęcia: Karolina Bąk
Loft Kolasiński: Projekt wnętrz i mebli.
Meble wykonali: Wood effect Marcin Wyszecki
Zbigniew Dzitkowski – Stolarstwo

2009 Adaptacja kuźni i budynku gospodarczego, aranżacja wnętrz. Projekt i wykonanie części mebli. Renowacja części mebli.
2021 Remont patio, nowa aranżacja łazienki, wymiana części umeblowania, projekt nowych mebli i akcesoriów.

2021 Po dwunastu latach użytkowania domu, przyszedł czas na częściowe zmiany. Patio wymagało remontu, wymienione zostały deski na podłodze. Łazienka zyskała nowe wyposażenie i aranżacje. W sypialni znalazło się dodatkowe miejsce do pracy, w tym celu umieściliśmy tam biurko projektu Loft Kolasiński. W salonie pojawiły się nowe meble, między innymi: sofa i stolik kawowy marki Vipp, lampy Brazilian Punk (projekt Loft Kolasiński), fotel Wassily (projekt Marcela Breuera), biały fotel nieznanego autora pochodzący z lat siedemdziesiątych, w kuchni i salonie nowością są wyjątkowe krzesła projektu Nielsa Otto Møllera (model 78). Wykorzystane w projekcie meble zaprojektowane przez Loft Kolasiński: biurko, stoliki nocne, lampy Brazilian Punk, komoda, lustra, meble łazienkowe i kuchenne.W domu znajduje się kolekcja duńskich krzeseł i foteli z z okresu lat dwudziestych do sześćdziesiątych dwudziestego wieku, zaprojektowanych przez Kofoda Larsena, Nielsa Otto Møllera, Harrego Østergaarda, Bruno Mathssona i Hansa Jorgensen Wegnera. Warto wspomnieć że przez ostatnich 12 lat, ogród w patio i wokół domu rozrósł się do imponujących rozmiarów (pasja właścicielki domu :)) więcej – link.

2009 W momencie zakupu budynek był w dramatycznym stanie i można go było opisać jednym słowem: ruina. Przed druga wojną światową, budynek był kuźnią i małym pomieszczeniem dla pracowników sezonowych, którzy pracowali w sadzie otaczającym obiekt. Przebudowa zajęła 1,5 roku. Do domu, który ma łączną powierzchnię 140 m2, od strony salonu przylega zamknięte patio, które jest odgrodzone od sąsiadującej stolarni ceglaną ścianą. Najważniejszym celem projektu było stworzenie otwartej przestrzeni, która wydaje się większa niż w rzeczywistości. W związku z tym, zlikwidowaliśmy część stropu nad salonem, dzięki czemu sufit jest na wysokości 6 metrów. Podczas przebudowy staraliśmy się zachować wszystkie oryginalne elementy architektury wewnątrz budynku. Ściany pokryte naturalnym tynkiem zostały pomalowane farbą w białym kolorze z domieszką szarego pigmentu. W niektórych miejscach pozostawiliśmy widoczne ceglane ściany. Część mebli wykorzystanych w projekcie zostało zaprojektowane przez Loft Kolasiński.