Projekt wnętrz: Loft Kolasiński
Data: 2023
Lokalizacja: wieś w Zachodniopomorskim, Polska
Powierzchnia: 240 m2
Zakres prac: projekt wnętrz, projekt mebli, schodów, stolarki stalowej, akcesoriów tekstylnych. Renowacja mebli vintage.
Zdjęcia wnętrz: Michał Szałkiewicz https://ne-no.com/
Współpraca przy realizacji sesji: https://www.instagram.com/mozaika_szczecin/
Aplikacje betonu konopnego i wykonanie tynków glinianych wykonał: https://www.instagram.com/hemp_system/
Meble wykonał: https://www.instagram.com/woodmaker_/
Stolarkę stalową wykonał: https://www.instagram.com/metal.madness.szczecin/
Tekstylia Lniane: https://www.instagram.com/len.projekt/

Kompleksowy projekt wnętrz trzech niezależnych apartamentów agroturystycznych o powierzchni 80 m2 każdy, mieszczących się w jednym budynku. Wszystkie apartamenty składają się z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią, łazienki i dwóch sypialni na piętrze. Obiekt został stworzony z myślą o gościach ceniących sobie spokój i wypoczynek na wsi, w otoczeniu lasów. Do produkcji wyposażenia i wykończenia mieszkania użyte zostały głównie materiały naturalne: drewno, kamień, stal, beton, tkaniny lniane i wełniane.

Na potrzeby realizacji studio Loft Kolasiński wykonało projekty schodów, mebli (kuchnie, stoły, stoliki kawowe i nocne, ławy, garderoby, łóżka, biblioteki), stolarki stalowej (drzwi, karnisze, lustra) i tekstyliów (pościel, zasłony, narzuty).
W projekcie zostały wykorzystane klasyczne meble, lampy i akcesoria między innymi projekty Sergio Saporitiego, Arne Jacobsena czy Vernera Pantona.

Budynek powstał z użyciem tradycyjnej technologii szkieletowej z materiałów tradycyjnych i ekologicznych takich jak beton konopny i cegły rozbiórkowe. Wewnętrzne tynki gliniane zostały wykonane ręcznie, natomiast większość elementów drewnianych pochodzi z odzysku.
Prace związane z aplikacją betonu konopnego (hempcrete) i tynków glinianych, wykonał brat inwestora.