Projekt wnętrz: Loft Kolasiński
Data: 2019
Lokalizacja: Warszawa Polska
Powierzchnia: 122 m2
Zakres prac: Projekt wnętrz, projekt przebudowy części pomieszczeń, projekt części umeblowania, renowacja mebli i oświetlenia vintage.
Zdjęcia wnętrz: Joel Hauck
Meble wykonali: Zbigniew Dzitkowski, Woodmaker

O projekcie

Projekt obejmował renowację i częściową przebudowę wnętrza mieszkania z 1936 roku w Warszawie, w dzielnicy Stara Ochota. Głównym celem prac dotyczących przebudowy było, stworzenie dużej otwartej przestrzeni dziennej połączonej z kuchnią i dwóch łazienek. Konieczna była likwidacja wielu ścian działowych i nowa organizacja przestrzeni. W wyniku przebudowy powstały: dwie sypialnie, gabinet, dwie łazienki i duży salon z częścią jadalnianą połączoną z kuchnią.
Ważnym założeniem projektu było, zachowanie historycznych elementów architektury mieszkania, takich jak: wykończenie ścian i sufitów oraz stolarka wewnętrzna i parkiet. które poddane zostały renowacji. W projekcie wykorzystane zostały klasyczne
Meble, lampy i akcesoria to między innymi projekty: Jean Prouve, Charles and Ray Eames, Edmund Homa, Apolinary Gałecki, Friso Kramer, Antonio Citterio, Eero Sarrinen, Vipp. Meble i akcesoria zaprojektowane na potrzeby projektu przez Loft Kolasiński:komody, regał (biblioteka), łóżko, lustra, ławka, mobilna wyspa kuchenna, meble kuchenne i łazienkowe, kabina prysznicowa.  Do dekoracji ścian wykorzystaliśmy grafiki Stanisława Dawskiego i zdjęcia Erwina Olafa. Powodzenie projektu zawdzięczamy wyjątkowemu zaufaniu naszych klientów i doskonałej współpracy z nimi.